دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته در منطقه ۱

 

 

دوربین مدار بسته در منطقه ۱- دوربین مدار بسته منطقه ۱- راه اندازی دوربین مدار بسته در منطقه ۱- نصب دوربین در منطقه ۱- نصب دوربین مداربسته در منطقه ۱

آموزش مرحله به مرحله نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها

نصب دوربین مداربسته در منطقه ۱

گام اول: خریدن دوربین و تجهیزات

قبل از خریدن دوربین مداربسته می بایست نقشه ساختمان و شرایط جغرافیایی ساختمان را ارزیـابـی نمایید، تا توسانته باشد نوع و تعداد دوربین های مدار بسته مورد نیاز را محاسبه نمایید. اقسام دوربین ها و کاربردشان در مطلب معرفی اقسام دوربین مداربسته، خصوصیات و کاربردهای آن‌ها توضیح داده شده می باشد.

گام دوم: گزینش محل مناسب برای نصب دوربین

در گام دوم به آموزش پیدا کردن مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته خواهیم پرداخت. بطور کامل محل های مناسب برای نصب دوربین مداربسته به شرح زیر هستند:

۱) مقابل درب جلویی و پشتی ساختمان

۲) پنجرههای رو به خیابان و کوچه

۳) اتاقهای نشیمن و آشپزخانه

۴) راه پله ها

۵) اتاق مواظبت کردن لوازم گران قیمت، مدارک و اسناد با ارزش

۶) مقابل در تراس و…

نصب دوربین مداربسته

موقعیت متناسب نصب دوربین مدار بسته خیلی مهم می باشد. محل هایی که در ادامه معرفی می شوند، برای نصب دوربین مدار بسته مناسب هستند.

  • دوربین مدار بسته می بایست در بالاترین نقطه ساختمان نصب گردند، در این صورت دوربین ها از دسترس خراب کاران و دزدان دور می مثل و ضمناً منطقه بزرگتری را پوشش می دهند.
  • دوربین های مدار بسته ای که خارج ساختمان نصب می شوند، مناسـب تر می باشد پایین سایه بان قرار بگیرد تا از آسیب نور آفتاب و بارش برف و باران در امان باشد.

وهله سوم: اجرای سیم کشی، نصب درست تجهیزات و اتصال آنها به هم

برای توضیح مناسـبتر روال نصب دوربین مدار بسته، سیستم های امنیتی را به سه گروه کامل آنالوگ، شبکه یا IP و بدون سیم یا وایرلس تقسیم بندی می کنیم. در ادامه طریقه نصب این سه نوع از دوربین های مدار بسته را شرح می دهیم.

تجهیزات هوشمندسازی

۱) دوربین مدار بسته آنالوگ

شکل شماتیک نصب دوربین های آنالوگ در عکس بالا نشان داده شده می باشد. بعد از نصب دوربین مدار بسته در محل مناسب، سیم برق آن را به مأخذ تغذیه وصل نمایید . از یک کابل BNC برای اتصال دوربین و دستگاه گیرنده DVR بهره گیری نمایید . این کابل از یک سـو به بخـش Output دوربین مداربسته و از سمت دیگر به بخـش Input دستگاه DVR متصل می گردد. بعد با یک کابل BNC، بخـش Output دستگاه DVR را به بخـش Input مانیتور وصل کنید. در این وهله با روشن نمودن سیستم دوربین مدار بسته، عکس های در مانیتور نشان داده خواهد شد. در آخر با بهره گیری از پوشش های مناسب، روی سیم کشی و کابل ها را بپوشانید.

۲) دوربین مدار بسته شبکه یا IP

در این سیستم ها از دستگاه گیرنده NVR بهره گیری خواهد شد. این سیستم ها از یک کابل برای اتصال دوربین و دستگاه NVR بهره گیری می نمایند. این کابل هم عکس های ویدیویی و هم انرژی الکتریکـی مورد نیاز را انتقال می دهد. شبیه دوربین های آنالوگ، بعد از نصب و اتصال قطعات و آزمایش درستی کارکرد سیستم، روی سیم کشی و کابل ها را بپوشانید. با انجام این کار علاوه بر قشنگی و ظرافت کار، کابل ها از آسیب خارجی در امان می مانند. با دیدن عکس شماتیک بالا خواهید توانست فرایند نصب را به راحتی انجام دهید.

نصب دوربین

۳) دوربین مدار بسته وایرلس یا بی سیم

همان گونه که در شکل بالا مشاهده می کنید، برای نصب دوربین مدار بسته وایرلس، نیازی به کابل کشی نیست. در این شرایط توانایی تغییر محل دوربین به راحتی وجود دارد. برای نصب این دوربین، بعد از قرار دادن دوربین در محل مناسب، آن را به مأخذ تغذیه وصل نمایید. یک دستگاه بی سیم که به دستگاه DVR متصل می گردد، عکس های فرستاده شده از دوربین را اخذ نموده و وارد دستگاه DVR می نماید. این عکس های از طریق سیم از دستگاه DVR به مانیتور انتقال داده می شود و نمایش داده خواهند شد. مزایای این دوربین ها سهولت در نصب، سهولت توانایی جابجایی دوربین مدار بسته و نداشتن نیاز به پوشاندن کابل است.

ارزش نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها به منظور نظارت امنیتی بر فردی پوشیده نمی باشد. همان‌ گونه که در بالا مشاهده کردید نصب دوربین مدار بسته کاری نسبتا آسان می باشد.

ارتباط با ما

 تهران، سعادت آباد , بالاتر از میدان کاج , خیابان پنجم , شماره ۱۲ , واحد ۱

۰۲۱-۲۲۳۴۰۴۹۲

 info@rayanhooshmand.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *