هوشمند سازی ساختمان در پاسداران

هوشمند سازی ساختمان در پاسداران

 

 

هوشمند سازی ساختمان در پاسداران – هوشمند سازی پاسداران – خانه هوشمند در پاسداران – هوشمند سازی در پاسداران – هوشمند سازی آپارتمان در پاسداران – هوشمند سازی مدارس در پاسداران – هوشمند سازی خانه در پاسداران – هوشمند سازی منازل در پاسداران

منزل هوشمند چیست؟

یک ساختمان می باشد که از یک گروه ای از تجهیزات برای مدیریـت آن بهره گیری می گردد. منظور از مدیریت، کنترل و کنترل الکترونیکـی و اتوماتیک همه سیستم های گوناگون ساختمان اعم از سیستم های سرمایشی و گرمایشی، امنیتی و دوربین های مداربسته، روشنایی، آبیاری، رطوبتی، صوتی و تصویری و غیره می باشد.

هوشمند سازی ساختمان در پاسداران

پس سیستم های هوشمند سازی ساختمان و منزل هوشمند اصلاحاتی می باشند که به مسکن هایی اطلاق خواهند شد که در آن مسکن ها همه سیستم ها از قبیل روشنایی، سرمایش و گرمایش، سیستم صوتی، سیستم امنیتی، سیستم حفاظتی، پرده برقی، آب نما، تلوزیون و غیره خواهندتوانـست با همدیـگر رابطه برقرار نموده و ضمناً از راه دور به صورت اینترنتی و یا از طریق اس ام اس مدیریـت شوند.

هوشمند سازی پاسداران

اما این مورد حائز ارزش می باشد که نیازی نمی بـاشد که همه سیستم های که در یک ساختمان وجود دارد را به شیوه سراسری و کامل با هم تحت مدیریـت درآورد. می توان این کار را به شیوه وهله ای یا بر حسب نیاز انجام داد. پس لزومی ندارد که از همه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان بهره گیری کرد.

توجه به این نکته هم می بایست داشت که با دقت به نوع نیاز هر شخـص از ساختمان و بنایی که در آن زندگـی یا کار می نماید، می توان سیستم های هوشمند را به شکل کلی کنترل و مدیریـت کرد و یا اینکه آنها را به شیوه مجزا و جداگانه از همدیـگر هم مدیریـت نمود.

بهره گیری از سیستم های هوشمند سازی برای ساکنان خانه، مزیت ها و خصوصیات فراوانـی دارد.

هوشمند سازی ساختمان

مزایای هوشمند سازی ساختمان: این مزایا را می توان به ۳ گروه مهـم تقسیم کرد:

۱- بیشتر شدن امنیت و ایمنی در خانه هوشمند:
با بکارگیری سنسور های هوشمند، قادر هستید تا از هر کجای جهان از وضعیت مسکن خود مطلع گردید. این سنسور ها حاوی سنسور نشتی آب، نشتی گاز، سنسور اعلام حریق، سنسور درب و پنجره و سنسور حرکتی هستند.
۲- صرفه جویی در استفاده انرژی و کم شدن هزینه های منزل:
با تنظیم دمای هر قسمـت از مسکن به صورت کاملا خودکار خواهید توانست در استفاده برق صرفه جویی نمایید . با سیستم هوشمند سازی منزل، دیگر لزومی نیست کولر و یا بخاری مسکن خود را به صورت دستی روشن و خاموش نمایید.
۳- بیشترشدن رفاه و آسایش :
شما از هر جای جهان خواهید توانست با مسکن خود حرف زده و از وضعیت روشن و یا خاموش بودن همه وسایل مسکن خود مطلع گردید. با تعریف سناریو از طریق این نوع از سیستم های ساختمانی، خواهید توانست همه وسایل مسکن خود را فقط با یک کلیک، مدیریـت کرده و از کار های تکراری و بعضا وقـت گیر مثل خاموش نمودن همه چراغ های منزل بصورت دستی ممانعـت نمایید.

دوربین مدار بسته با کیفیت

برای این که محصولات هوشمند در ساختمان ها بتوانند با همدیـگر رابطه برقرار نمایند پیش از هر تکنولوزی و تهیه تجهیزاتی نیازمند بستر رابطه ی بر پایه پروتکل و قوانینی فوائد هستیم. نیاز به این پروتکل ها در میـان سـال های ۱۹۷۵ تا سـال ۲۰۰۵ و با ظهور پروتکل هایی چون X10  در ۱۹۷۵ و پـس از آن z-wave و Zigbee در ۲۰۰۵ باعث تهیه بستری نسبتا قابل اطمینان برای این تکنولوژی ها شد.

از آن بـعد اقسام تجهیزات راهی بازار شدند که می توان به بعضـی از آنها  در اینجا اشاره کرد:

  • اقسام ترموستات هوشمند برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی
  • اقسام سنسورهای هوشمند برای تشخیص دود و گاز co
  • دوربین های مدار بسته هوشمند برای امنیت و ضبط وقایع اطراف و درون ساختمان
  • چراغ های هوشمند برای مدیریـت نمودن سیستم های روشنایی
  • قفل های هوشمند برای باز و بسته نمودن درب ساختمان از راه دور
  • سیستم های آبیاری هوشمند برای آبیاری فضای سبز ساختمان در موقع تعیین شده

 برای هوشمند سازی مدارس، منازل در منطقه ۲ و تجهیزات هوشمند سازی در سعات آباد با ما تماس بگیرید

ارتباط با ما

تهران، سعادت آباد , بالاتر از میدان کاج , خیابان پنجم , شماره ۱۲ , واحد ۱

۰۲۱-۲۲۳۴۰۴۹۲

 info@rayanhooshmand.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *