مشکل نصب انرژی متر هوشمند برای مصرف کننده های کشور های اروپایی

مشکل نصب انرژی متر هوشمند برای مصرف کننده های کشور های اروپایی

 

انرژی متر انرژی هوشمند

مشتریان می گویند نمی توانند تکنیسین هایی برای نصب تجهیزات پیدا کنند.

هر ماه تامین کنندگان انرژی  ۴۰۰،۰۰۰ دستگاه انرژی متر هوشمند در خانه های بریتانیا قرار می گیرند. اما برای رسیدن به هدف سال  ۲۰۲۰، ۱ میلیون دستگاه مورد نیاز است .

مجله “هوشمندانه “از وب سایت EDF، یکی از بزرگترین سایت های های آب و برق انگلستان، به مشتریان می گوید که یک متر هوشمند رایگان به آنها کمک می کند که قبض برق و گاز خود را بدون هیچ زحمتی مدیریت کنند و به کسانی که این دستگاه را نصب می کنند، گفته “ما به شما کمک می کنیم که در مورد انرژی هوشمندانه” عمل کنید. بخشی ازهدف دولت این است که تا سال ۲۰۲۰ هر صاحب خانه یک اندازه گیر انرژی هوشمند را در اختیار داشته باشد.این تکنولوژی ،اطلاعات مربوط به زمان واقعی  و میزان مصرف انرژی را جمع آوری میکند می کند.

لارا سایکس،یکی از کارمندان بازنشسته ی لندن، بارها تلاش کرده است تا از EDF یکی از این دستگاه ها را دریافت و نصب کند. او می گوید: “من از طریق تبلیغات آنلاین درخواست قرار ملاقات داده ام ، اما هر بار که من سعی می کردم به من گفته می شود منطقه من هنوز قابلیت دریافت این سرویس را ندارد”. او گفته “این جریان بیش از شش بار اتفاق افتاده است. به من گفته شده که هنوز مهندسان در حال آموزش دیدن برای نصب می باشند ، و این موضوع زمان مشخصی ندارد. ”

مجله “سیکز” نقصی در برنامه ریزی دولت را لو داد که در سال ۲۰۱۶ بوجود آمده : “تکنسین های کافی برای آموزش این تکنولوژی وجود ندارد.” ماه گذشته ، در یک نظرسنجی از یکی از گروه های انتخاباتی اعلام کرد که کدام شرکت های انرژی توانایی نصب تجهیزات به اندازه ۲۴ متر در دقیقه و بصورت ۲۴ ساعته در تمام ایام هفته را دارد ؟ ، تا اینجا رکورد نصب ۸٫۶ متر در دقیقه ثبت شده . اگر فاصله هر سوییچ حدود ۵۰ متر باشد ، در حدود ۲ سال زمان میبرد تا این پروژه کامل شود .

این کمبود زمان باعث می شود که دولت در راه اندازی چنین پروژه ای بزرگ با زمان بندی های غیر واقعی وارد عمل شود. این ابتکار عمل در پاسخ به دستورالعمل کمسیون اروپایی ۲۰۰۹ برق است که میگوید فناوری های هوشمند را تا سال ۲۰۲۰ به ۸۰ درصد خانه ها در سراسر اتحادیه اروپا ارائه باید داد . انگلیس پوشش ۱۰۰ درصدی را انتخاب کرده و مقدار زمان سه سال را برای انجام این پروژه به تامین کنندگان تحمیل کرده است . علاوه بر این، انگلستان مسئولیت تأسیسات را به تامین کنندگان انرژی داده، نه اپراتورهای شبکه های گاز و برق، که زیرساخت انرژی را اداره می کنند چون تامین کننده ها می توانستند در هر بار تمام یک خیابان را تجهیز کنند ، به جای خانه به خانه نصب کردن تجهیزات .

در حالیکه اپراتورهای شبکه در حال حاضر دارای نیروی کار با مهارت های لازم هستند، شرکت های تامین انرژی تا کنون روی بازاریابی و مدیریت تمرکز کرده اند. و به نظر می رسد که آنها آزادانه در حال فشار آوردن به مشتریان برای پذیرش انرژی متر هوشمند می باشند ، این در حالی است که از این دستگاه به اندازه کافی برای نصب تهیه شده است . سایکس می گوید با ۵۰ هزار نفر و فقط ۲۰ درصد از کسانی که پاسخ داده بودند، یک قرار ملاقات داشته است.

در ماه ژانویه، موسسه استانداردهای تجارت مجاز،به وزارت صنعت هشدار داد که برخی از تامین کنندگان قوانین مصرف کننده را زیر پا می گذارند ، این گونه که به مشتریان می گوند در صورت نصب نکردن تجیزات مجبور به پرداخت جریمه اجباری هستند. اگر چه تامین کنندگان موظف به ارائه انرژی متر هوشمند هستند، اما مشتریان مجبور به پذیرش نیستند. “لیام اوور” یکی از ساکنین لندن می گوید که EDF  زمانی که او برای برق کشی آپارتمانش درخواست داده به او گفته شده که او مجبور است تکنولوژی های هوشمند را قبول کند .

Orr نتوانست که تامین کننده ی خود را عوض کند از آنجا که دچار بدهی شده بود و به عنوان یک همسایه سهم خود را پرداخت نکرده بود.

یکی دیگر از مشتری های  EDF، جیم مکینزینی از Hitchin مجبور شد که هزینه سه ماه خدمات را پیش پرداخت کند. او می گوید: “ما زمانی فهمیدیم که این مبلغ فقط یک پیش پرداخت است که وقتی وارد خانه شدیم آبگرم کن از کا ایستاد “.EDF موافقت کرد که مشکل را حل کند و به صورت موقت  من مجبور شدم مبلغ بیشتری بپردازم . در نهایت، EDF اعتراف کرد که topup های من برای پرداخت بدهی های قبلی مورد استفاده قرار می گیرند.

EDF اذعان می کند تقاضا ی تجهیزات بیش از مقدار موجود در برخی مناطق است. یکی از  سخنگویان شرکت می گوید: “همه تامین کنندگان مجبور بودند تعداد قابل توجهی از نصب کننده ها را استخدام کنند. EDF اکنون دارای نیروی کار ماهر است و بیش از ۵۰۰،۰۰۰ دستگاه هوشمند تا امروز نصب کرده . اما مناطقی وجود دارند که مشتریان باید صبر بیشتری داشته باشند. ”

پس از تماس با ناظر، “اوور” در حال حاضر یک متر جدید دریافت کرده و Sykes و Mackenzie به ملاقات با تکنسین های مختلف از مناطق مختلف رفته اند.

در ماه ژانویه، دفتر حسابرسی ملی، سرپرست نگهداری و تحقیق برای این طرح استخدام کرد که تاکنون ۱۱ میلیارد پوند هزینه داشته است. این دفتر قصد دارد که تا این پاییز گزارشی کامل از عملکرد این طرح دریافت کند.

در این حال، اداره استراتژی کسب و کار، انرژی و صنعتی (BEIS) اصرار دارد که برنامه ریزی در حال پیگیری است، هر ماه ۴۰۰،۰۰۰ انرژی متر نصب می شود. اگر هدف” ۵۰ متردر دقیقه” در عرض دو سال برآورده شود، این رقم باید یک میلیون باشد. یک سخنگوی BEIS می گوید: “تامین کنندگان انرژی در حال برنامه ریزی برای رسیدن به تمام نقاط بریتانیا در یک روش مقرون به صرفه هستند تا پوشش خود را در طول زمان،افزایش دهند ، استخدام سازندگان و تامین کنندگان در راه است و به زودی تامین کنندگان افزایش خواهند یافت.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *