بهترین تجهیزات هوشمند خانه در سال ۲۰۱۸

بهترین تجهیزات هوشمند خانه در سال ۲۰۱۸

 

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

خانه شما چقدر هوشمند است ؟

زندگی شما چگونه بود اگر تمام دستگاه های خانه شما به اینترنت متصل میشدند و ن فقط کامپیوتر و گوشی هوشمند شما ؟ تمام دستگاه ها از جمله ساعت ها ، اسپیکر ها ، چراغ ها ، دوربین ها ، پنجره ها ، پرده ها ، آبگرم کن و اجاق گاز ها و فرها . و علاوه بر آن چه می شد اگر این دستگاه ها می توانستند با شما ارتباط برقرار کنند و به شما اطلاعات بدهند و دستورات شما را اجرا کنند ؟ این یک خیال و توهم نیست بلکه این تکنولوژی اینترنت اشیاء است (LoT) و یکی از اجزای اصلی خانه های هوشمند و تجهیزات هوشمند و اتوماسیون خانگی می باشد .

زمانی که ما از گوشی های همراه معمولی به سمت گوشی های هوشمند حرکت کردیم ، جهشی بزرگ در ارتباطات را شاهد بودیم. به جای اینکه فقط قادر به ایجاد تماس و ارسال پیام های متنی باشیم ، اکنون با تلفن های هوشمند به اینترنت متصل می شویم ، ایمیل می فرستیم ، پیام های لحظه ای ارسال می کنیم، فایل های مورد نیازمان را دانلود می کنیم و بسیاری کارهای دیگر که به ارتباطات نیاز دارند را انجام می دهیم.

در مورد خانه های هوشمند نیز وضعیت به همین منوال است. تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه ی وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. کنترل آب و هوا، چراغ ها، لوازم، قفل ها و انواع مختلفی از دوربین ها و مانتیورهایی که می توانند به خانه های هوشمند و خودکار اضافه شوند از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل کنترل می باشند.

اتوماسیون خانگی دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد: توانایی خودکار کنترل اقلام در اطراف خانه با فشار ساده یک دکمه (یا یک فرمان صوتی). بعضی از فعالیت ها مانند تنظیم یک لامپ برای روشن و خاموش شدن ساده و نسبتا ارزان هستند. اما دیگر تجهیزات مانند دوربین های نظارت پیشرفته ممکن است نیاز به سرمایه گذاری جدی تری از زمان و پول داشته باشند.

و اما فایده ی ارتباط وسایل خانه با یکدیگر چیست؟ در یک کلام و به طور خلاصه جواب این است: راحت بودن! داشتن یک خانه ی هوشمند باعث می شود بتوانید کارهای زیادی را با زحمت کمتری انجام دهید. کارهایی مانند تنظیم تهویه، خاموش کردن لامپ ها، روشن مایکروفر برای گرم کردن غذا و غیره.

 

شما می توانید برای وسایل خانه ی خود زمانبندی نیز تعیین کنید، بنابراین یکسری کارها در ساعات خاصی از روز به صورت خودکار انجام خواهند شد. حتی برخی از این وسایل هوشمند قابلیت یادیگری داشته و از کارهایی که شما انجام می دهید، می آموزند، در نتیجه با فعالیت بسیار کمتری می توانید انجام خیلی کارها را به صورت خودکار به وسایل خانگی خود محول کنید.

بسیاری از محصولات هوشمند خانه وجود دارند، بنابراین شما می توانید همه چیز را از چراغ و درجه حرارت تا قفل و امنیت در خانه خود را با این تجهیزات کنترل کنید. در اینجا، به طور خلاصه بهترین محصولات ساخته شده برای هر بخش خانه برای معرفی به شما به نمایش گذاشته شده اند .

 

هاب ها و کنترل کننده های مرکزی

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

خانواده Amazon Echo

Echo یک اسپیکر بلوتوثی می باشد که به دستیار صوتی آمازون یعنی الکسا (Alexa) مجهز شده است . الکسا با تعدادی از تجهیزات هوشمند خانه به طور مستقیم کار می کند. با صرف کمی زمان می توانید الکسا را طوری برنامه ریزی کنید تا اکثر گجت های هوشمند شما را در خانه فقط با صدای شما کنترل کند اگر شما هم اکنون از اسپیکر دیگری استفاده می کنید می توانید با اتصال دستگاه Echo Dot دستیار هوشمند الکسا را به اسپیکر خود اضافه کنید و اگر می خواهید که یک صفحه لمسی برای امور خود داشته باشید و یا یک نمایشگر برای برقراری تماس تصویری بهتر است که دستگاه هایEcho Show  و Echo Spot را سرچ کنید .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

هاب Wink Hub 2

Wink Hub 2 فعلا یکی از بهترین انتخاب های ماست Wink Hub 2 با دستگاه های هوشمندی که از تکنولوژی  Z-Wave ، ZigBee ، Lutron Clear Connect ، Kidde ، بلوتوث و Wi-Fi استفاده می کنند کار می کند. این هاب تقریبا با تمام تجهیزات هوشمند هم سازگار می شود ، از چراغ های Philips Hue و دوربین Netgear Arlo ، تا حتی اسپیکر هوشمند گوگل یعنی Google Home. این هاب با پشتیبانی بسیار بالا از تجهیزات خانه و مورد اعتماد ترین هابی می باشد که مورد آزمایش قرار داده ایم.

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

کنترل هوشمند Logitech Harmony Elite

آیا صحبت کردن را دوست ندارید و ترجیح می دهید تجهیزات را با روش های قدیمی تر کنترل کنید: با فشار دادن دکمه ها؟ Logitech Harmony Elite یک راه حل جهانی و نهایی است: این کنترل چیزهای خیلی بیشتر از تلویزیون را کنترل می کند . تمام تجهیزات خانه به هاب این کنترل یعنی Harmony Home Hub متصل می شوند و شما می توانید به وصیله این کنترل تمام آنها را کنترل کنید این هاب و کنترل می توانند با دستگاه هایی که از تکنولوژی های بلوتوث، Wi-Fi، ZigBee، Z-Wave یا دستگاه های مادون قرمز استفاده می کنند هماهنگ شود و آنها را کنترل کند.

 

دوربین های نظارتی

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

دوربین های Netgear Arlo Pro 2

این دوربین ها به دلیل استفاده آسان ، تشخیص حرکت و تشخیص صدا ، باتری های قابل شارژ ، توانایی کار کرد با بقیه تجهیزات خانه هوشمند و مهمتر از همه کیفیت تصویر بسیار بالای خود به یکی از بهترین گزینه های انتخابی ما تبدیل شده . این دوربین می تواند تمام اتفاقاتی که بیرون از خانه شما می افتد را ثبت کند اما هنور به کمی ارتقا نیاز دارد مثلا تصویر با رزولیشن ۱۰۸۰ و پشتیبانی از دستورات صوتی در دستیار صوتی آمازون یعنی Alexa .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

دستگاه iCamera Keep Pro از شرکت iSmart Alarm

این دوربین یک دوربین با ویژگی های کامل است که ن تنها می تواند به تنهایی کار کند بلکه می تواند با تجهیزات امنیتی DIY security system که ساخت همین شرکت هستند هم همکاری کند . این دوربین ویژگی های بسیار زیاد و مفیدی دارد ، از جمله رزولیشن ۱۰۸۰p آن می باشد همچنین این دوربین قابلیت های تشخیص حرکت و صدا ، چرخش مکانیکی و قابلیت تعقیب حرکت را نیز دارد که به این دوربین اجازه می دهد که تصویر فردی که در حال حرکت در اتاق است را ضبط کند . این دوربین قابلیت ذخیره و ارسال تصاویر به فضای ابری را دارد و همچنین می تواند آنها را در یک حافظه SD نیز ذخیره کند .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

دوربین Tend Secure Lynx Indoor

این دوربین نمونه ای از ضرب المثل ” فلفل نبین چه ریزه ” می باشد . این دوربین کوچک ن تنها تصویری رنگی با رزولیشن ۱۰۸۰p و همچنین مجهز به دید در شب می باشد ، بلکه سرشار از ویژگی هاست ، مانند اینکه زمانی که حرکتی را تشخیص داد به شما اطلاع می دهد و میتواند صدایی ۲ طرفه ضبط کند . همچنین این دوربین از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده می کند . شرکت سازنده هم برای کامل کردن مزیت های آن به خریداران این محصول فضای ابری رایگان برای ذخیره تصاویر و تماشای تصاویر ثبت شده از هر مکانی ، اهدا می کند . قیمت کم این دوربین ، علاوه بر ویژگی های دیگر آن ، آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای دوربین های داخلی تبدیل کرده .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

دوربین و زنگ خانه SkyBell HD

یک ایده جدید در دوربین های امنیتی خانه ، دوربین SkyBell HD  یک زنگ در هوشمند است که به شما این توانایی را می دهد که کسی که پشت در است را ببینید و با آن صحبت کنید . ممکن است این گجت شبیه به یکی دیگر از محصولات این شرکت یعنی Skybell Video Doorbell بنظر برسد اما این دو یکی نیستند . این نسخه تصویری با رزولیشن ۱۰۸۰p به همراه دید در شب رنگی می باشد . همچنین هراه با این دوربین یک فضای ابری رایگاه برای ذخیره تصاویر ضبط شده به خریداران داده می شود که امری کمیاب در زمینه دوربین های امنیتی می باشد .

 

قفل ها و سیستم امنیت خانگی

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

قفل Smart lock pro + connect از شرکت August

Smart lock pro اخرین محصول شرکت August Home می باشد . این نسل از قفل های در ، سومین نسل می باشند و علاوه بر تمام صدای زنگ هایی که در خود جای داده چند ویژگی خوب دیگر هم دارد ، ازجمله تکنولوژی DoorSense که همین شرکت آنرا طراحی کرده ، سازگاری با تجهیزات Z-wave و همچنین قابلیت اتصال آن به وای فای خانه . نصب آ بسیار ساده است و میتوان آن را با کنترل و از راه دور و همچنین با فرمان صوتی به یکی از دستیار های صوتی متصل ( Alexa-google assistant-siri) این قفل را کنترل کرد ، قیمت این قفل کمی بالاست ، اما یکی از بهترین قفل های هوشمندی است که ما تست کردیم .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

سیستم امنیت مرکزی ADT Pulse

قیمت این سیستم از دیگر برند ها مثل DIY بسیار گران تر است ، اما این گرانی بی دلیل نیست ، این سیستم قابلیت های بسیار زیادی از جمله مانیتور و بررسی ۲۴ ساعته و خدمات مشتریان ۲۴ ساعته که به تمام مشکلات شما پاسخ می دهند . این سیستم کامل ترین سیستم امنیتی می باشد که ما تست کرده ایم و سازگاری آن با دیگر تجهیزات هوشمند خانه تقریبا ۲ برابر بیشتر از بقیه برند ها می باشد .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

سیستم امنیت خانه SimpliSafe Home Security System

اگر شما سیستم امنیت مرکزی DIY را برای تامین امنیت خانه خود ترجیح می دهید نگاهی به این محصول و تجهیزات بیاندازید . تکنولوژی این سیستم در نقطه ای میان سیستم های خودگردان DIY و سیستم های حرفه ای و مانیتور شده قرار گرفته است . نصب و استفاده از این سیستم بسیار آسان است و خانه شما را کاملا ایمن خواهد کرد ، چه از نظر تجاوز سارقین به حریم خانه شما چه از نظر خطرات آتش سوزی و آب گرفتگی در اثر ترکیدن لوله ها . البته باید گفت که برای استفاده از قابلیت های کنترل بی سیم آن (مثلا کنترل از طریق گوشی تلفن همراه) شما باید مبلغ قابل قبولی را به صورت ماهانه پرداخت کنید .

 

تجهیزات سرمایشی و گرمایشی

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

کنترل دمای Ecobee 4

این نسخه هم مانند نسخه قبلی یعنی Ecobee 3  عملکردی بسیار عالی دارد و کاملا ارتقا یافته است . پردازشگر این نسخه تقویت شده است و شما میتوانید از چند پنل آن در اتاق های مختلف برای تنظیم دقیق دمای خانه استفاده کنید . همچنین دستیار صوتی شرکت آمازون یعنی Alexa به طور مجزا روی آن نصب شده است ، به این معنی که شما یک کنترل درجه حرارت دارید که می تواند کارهای Amazon Echo  و محصولات مشابه آن را برای شما انجام دهد ، مثلا می تواند با دستورات صوتی دیگر تجهیزات را کنترل کند ، خرید انلاین کند ، برای شما موسیقی پخش کند و تیتر اخرین اخبار جهان را برای شما بخواند ، تمام این کارها با دستیار صوتی Alexa صورت میگیرند .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

کنترل دمای خانه Nest Learning Thermostat

این ترموستات و کنترل هوشمند به وای فای داخلی مجهز شده است به این معنی که شما می توانید به صورت از راه دور و از طریق گوشی موبایل ، تبلت و یا کامپیوتر خود دمای خانه را کنترل کنید . در نسخه جدید این محصول از صفحه نمایش بزرگتری استفاده شده است و همچنین پردازشگر آن قوی تر شده و از چند سنسور بیشتر نسبت به نسخه قبلی در آن استفاده شده است ، اگر این محصول کمی برای شما گران بود می توانید کنترل دمای هوشمند همین شرکت را با نام Nest Thermostat E  را تهیه کنید که تقریبا همین ویژگی های هوشمند را دارد و از قیمت پایین تری برخوردار است .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

کولر و تهویه هوای قال حمل Hisense 10,000 BTU

این کولر برای فضاهای کوچک و حتی متوسط بسیار مناسب است ، این کولر به وای فای داخلی مجهز شده است که به شما امکان کنترل بی سیم و از راه دور این محصول را از طریق گوشی هوشمند و کامپیوت های شخصی را می دهد . شما به راحتی می توانید این دستگاه را جا به جا کنید و از اتاقی به اتاقی دیگر حمل کنید . قیمت آن ممکن برای برخی گران باشد همچنین این کولر با دیگر تجهیزات هوشمند سازگاری ندارد و به سیستم های مرکزی و هاب متصل نمی شود ، اما باید گفت که این کولر کاملا بی صداست ، به راحتی نصب می شود و قدرت سرمایشی آن بسیار بالاست . همچنین متصل ماندن همیشگی آن به وای فای شما امنیتی بسیار بالاتر از بقیه محصولات مشابهی می باشد که ما مورد آزمایش قرار داده ایم .

 

تجهیزات نور پردازی

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

لامپ های Philips Hue Bulbs

این لامپ هوشمند ن تنها به شما امکان تنظیم میزان نور را میدهد بلکه به شما این امکان را میدهد تا رنگ آن ها را تغییر دهید . مطمعنا این لامپ ها قیمت بالایی دارند ، اما باید گفت که این لامپ ها توانایی اتصال به تمام سیستم های مرکزی و هاب ها را دارند از Alexa تا IFTTT تا حتی Siri . اگر علاقه خاصی به نورپردازی رنگی ندارید و یا قیمت این لامپ ها برای شما بسیار بالاست و یا اگر می خواهید فقط از لامپ های سفید استفاده کنید ، میتوانید از لامپ های سفید همین شرکت که در آینده ای نزدیک وارد بازار می شوند استفاده کنید که قیمت کمتری دارند و تقریبا هم قیمت دیگر لامپ های سفید هوشمند می باشند .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

کلید چراغ هوشمند +Ecobee Switch

شرکت Ecobee اولین شرکتی است که از دستیار صوتی آمازون یعنی Alexa به صورت مجزا در کلید های روشنایی هوشمند خود استفاده کرده است . +Switch خیلی بیشتر از یک سویچ دیواری هوشمند ساده است . این سویچ پریز می تواند به وای فای خانه شما متصل شود و از طریق نرم افزار گوشی آن را می شود کنترل کرد . این دستگاه هم توانایی انجام تمام دستورات و کارهای Amazon Echo را دارد ، میتواند برای شما موسیقی پخش کند ، اخبار روز را بخواند ، نتیجه مسابقات ورزشی را به شما اعلام می کند و می تواند دستگاه های هوشمند دیگر را هم با فرمان صوتی شما  کنترل کند . همچنین توانایی کار کردن و سینک شدن با سیستم های Apple Home Kit و Google assistant و IFTTT و همچنین هاب Smart things Hub را دارد .

 

تجهیزات تمیز کننده و نگهداری از خانه

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

جاروبرقی هوشمند Neato Botvac D7

این جارو از بیشتر جارو های هوشمند دیگر ، هوشمند تر است . این جارو علاوه بر مسیر یابی از طریق لیزر همچنین می تواند با روشی ساده نقشه ای ساده از منزل شما تهیه کند و طبق آن تمامی سطح خانه شما را به خوبی تمیز کند

 

تجهیزات مورد استفاده در بیرون خانه

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

جاروبرقی استخر Polaris 9650iQ

زمانی که ما نسخه قبلی این جارو یعنی Polaris 9550 را تست کردیم عملکردی بسیار خوب داشت و کاملا راضی کننده بود ، عملکرد عالی ، استفاده آسان و دارای حالات برنامه ریزی مختلف ، حال در این نسخه تقریبا از همان ویژگی ها استفاده شده ، تنها تفاوت نسخه جدید قابلیت اتصال آن به وای فای خانه و همچنین توانایی کنترل آن از طریق نرم افزار جدید آن با گوشی های هوشمند می باشد قیمت آن بالاست ، اما اگر می خواهید وقت خود را بررای شنا کردن صرف کنید تا تمیز کردن استخر کاملا محصولی ارزشمند است .

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

سیستم آبیاری Rachio Smart Sprinkler Controller Generation 2

نسل دوم این دستگاه به شما اجازه کنترل ۸ یا ۱۶ نقطه از زمین تان را (بسته به پکیجی که شما خریداری می کنید ) می دهد. همچنین در پکیجی که خریداری می کنید یک ترمینال مرکزی برای یکپارچه کرد کل سیستم به شما می دهد . این سیستم به طور هوشمند در زمان بارندگی آبیاری را متوقف می کند و همچنین قابلیت کنترل از راه دور به وصیله تلفن همراه را دارد ، به علاوه این دستگاه با تعداد زیادی از دستیار های صوتی مانند Amazon Alexa و Google Assistant و Samsung smart things ارتباط برقرار می کند.

تجهیزات هوشمند

تجهیزات هوشمند

چمن زن هوشمند Robomow RS622

ربات های چمن زن هوشمند اصلا ارزان نیستند ، اما مطمعنا بسیار کارآمد هستند . این مدل می تواند زمینی به مساحت حدود ۲۳۰۰۰ متر مربع را پوشش بدهد . برای راه اندازی لازم است که فقط یکبار محدوده هارا برای آن تعریف کنید ، این دستگاه بلافاصله با روش های خاص خود شروع به کار می کند ، درون آن یه پره ۲ تکه به کار رفته که با سرعت ۴۰۰۰ دور بر دقیقه می چرخند ، همچنین علف ها و چمن های قط شده وارد مخزن آن می شوند و شما نیازی به تمیزکاری دوباره نخواهید داشت.

 

کلام آخر

اگر این هدف امنیت است، به دوربین‌ها و حس‌گرهای زیادی نیاز خواهید داشت. اگر تنظیم روشنایی است، باید از لامپ‌های ال‌ای‌دی وای‌فای استفاده کنید. اگر راحتی است، قفل‌های هوشمند و سیستم‌های صوتی متصل به وای‌فای باید در فهرست خرید شما قرار گیرند. زیبایی خودکارسازی خانه‌ هوشمند در این است که انجام تغییرات در کل خانه را به تغییرات مرحله‌ای و تنها در بخش‌هایی که نیاز دارید، تغییر داده است. به همین دلیل، به یک سیستم پیچیده که تنها بتواند از راه دور لامپ‌ها را روشن کند، نیاز ندارید؛ زیرا اگر این تنها کاری است که می‌خواهید انجام دهید، می‌توانید با یک ابزار بسیار ساده آن را انجام دهید.

شما می‌توانید تمام آن‌چه نیاز دارید، به‌راحتی تهیه کنید. البته هنوز در راه توسعه فناوری‌های مربوط به خانه‌های هوشمند مشکلات مهمی نیز وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها پروتکل‌های ارتباطی دستگاه‌ها با یکدیگر است. اگرچه ایده هاب‌های هوشمند که می‌تواند به‌عنوان پلی برای اتصال تجهیزات به یکدیگر کمک کند تا حدی مشکلات را بر طرف کرده است و به عبارتی نیاز نیست بدانید کدام دستگاه از چه پروتکلی استفاده می‌کند و هاب خود به خود این کار را انجام می‌دهد. پروتکل‌های رایجی که در حال حاضر در تجهیزات خانه‌های هوشمند استفاده می‌شوند عبارتند از Zigbee ،Z-Wave ،Bluetooth LE یا Wi-Fi، اما نیاز به وجود یک پروتکل واحد به‌شدت احساس می‌شود.

مت مک گاورن، مدیر بازاریابی وینک، یکی از کنترل‌کننده‌های تجهیزات خانه‌های هوشمند در همین زمینه می‌گوید: «در حال حاضر، روی فناوری‌های مختلفی کار می‌کنیم تا بتوانیم همه آن‌ها را در یک برنامه قرار دهیم.» وی اضافه می‌کند: «ما در حال توسعه وینک هستیم تا بتوانید قدرت انتخاب و انعطاف‌پذیری بیش‌تری داشته باشید و بتوانید محصولاتی را انتخاب کنید که مناسب نیازهای خود هستند. مردم باید بتوانند آزادانه محصولات مورد علاقه خود از برندهای مطرح را که توانایی اتصال به یکدیگر را داشته باشند خریداری و در خانه هوشمند خود از آن‌ها استفاده کنند.» البته با توجه به این‌که ایجاد یک پروتکل استاندارد امکان‌پذیر است، اما این مسئله موجب نمی‌شود پشتیبانی از سایر فناوری‌ها انجام نشود.

به‌طور مثال، خودروهای الکتریکی ممکن است روزی به‌عنوان استانداردهای صنعت خودروسازی مطرح شوند، اما به این معنی نیست که ایستگاه‌های گاز یک‌شبه جمع می‌شوند. مک گاورن می‌افزاید: «خانه هوشمند دیگر برای افراد پولدار نیست، این ایده برای هر کسی است که در دنیا زندگی می‌کند.
ما درست همین روال را در مسیر توسعه تلفن‌های همراه نیز طی کردیم. استفاده از این تلفن‌ها در ابتدا مختص افراد ثروتمند جامعه بود، اما امروزه تقریباً هر شخصی در دنیا یک اسمارت‌فون دارد و به‌زودی خانه هوشمند زندگی افراد را تغییر خواهد داد.»

.

با همراه باشید :

نقد وبررسی Google Home: بلندگویی هوشمند که تقریبا هر سوالی را پاسخ می دهد

سازندگان شرکت Roomba ممکن است که نقشه خانه ی مشتریان را با گوگل و آمازون و اپل به اشتراک بگذارند.

اپل مشکل امنیتی Homekit را که اجازه میداد دیگران از راه دور قفل هارا باز کنند ، رفع کرد

مشکل نصب انرژی متر هوشمند برای مصرف کننده های کشور های اروپایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *